Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 19.03.2024, 11:11
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу




Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова



Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників Обухова



ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 6 клас продовження

Презентація та оцінка результатів проектної діяльності.( 25.05-29.05).

Практична робота.Презентація виробу.

Вітаю вас, шестикласники з останнім уроком!

Вам надається можливість  самостійно обрати з теми "Технологія приготування страв з овочів" будь який  один варіант салату і презентувати його.Працюємо згідно розкладу, урок- оцінка.

Фото 4-5 штук присилаємо в клас рум. Творіть, фантазуйте! Всім дякую за роботу!

 

 

 

 

Цікаві дитячі сніданки – яскраві ідеї оформлення дитячих страв (фото)

Оздоблення других страв .( 18.05-22.05)

 

Варіанти оформлення  салатів.

Як можна прикрасити салати, підкаже фантазія. 

Овочі

Огірки - самий чудовий матеріал для прикраси салатів, причому використовують як мариновані, солоні, так і свіжі огірки. Огірки можна нарізати скибочками, часточками, кубиками, кружечками, кільцями, віялом - як завгодно.

Морква повсюдно використовується для прикраси салатів через її яскравою, стійкого забарвлення. При цьому можна також брати як свіжу, так і варену моркву. Нарізати моркву можна брусками, кружечками, зірочками, тюльпанове, вазочки.

Помідор - також один з часто використовуваних овочів в оздобленні салатів. Помідори можна розрізати навпіл, з обох половинок вийняти зав'язь, а потім заповнити їх зеленим горошком, грибами, сиром та іншими відповідними для салату продуктами.

Зелень

Салати прикрашають кільцями цибулі, розрізавши цибулину на тонкі скибочки. На поверхні великий цибулини можна зробити розріз навхрест, - вийде квітка хризантеми. Практично всі салати прикрашають кропом, зеленою цибулею, петрушкою. Дрібні листя зелені можна класти цілими.

Фрукти

Лимонами, як правило, прикрашають салати, приготовані з риби. На шкірці лимона різьбленим ножем роблять смуги, а потім лимон нарізають тонкими скибочками і прикрашають салат. Гранатові зернята надають пікантності будь-якому салату завдяки своїй величині.

Мясні продукти

Скибочки ковбаси або шинки закручують в рулетики. На сосиску роблять хрестоподібний надріз, який розкривається в формі розетки після нагрівання її в гарячій воді.

Яйця

Зварені круто яйця нарізають кружечками або дрібно рубають. З цілісного яйця роблять різні фігурки. Для маленьких порцій салату підходять терті окремо жовток і білок, ними посипають салати зверху.

Таким чином, салати необхідно прикрашати так, щоб було видно головний склад салатів, але при цьому прикраса має бути простим і зі смаком оформленим. Ми розглянули  5 способів, як прикрасити салати, фото ви також можете подивитися в статті.https://kare18.ru/uk/salaty/varianty-oformleniya-salatov-fruktovyh-krasivye-salaty-ukrashenie-narezki/

Практична робота.

а) Обрати один овоч ( огірок, морква,буряк, все, що знайдеться вдома)

б) Визначитися з формою оздоблення.

в) При нарізанні виконувати ПТБ з ножем.

г) Фото вашої роботи 4-5 шт. скинути у клас рум.

 

 

Яйця, яєчні продукти, технологія приготування страв з яєць ( 12.05-15.05)

Для варіння яєць використовують яйцеварки, наплитні казани, каструлі, сотейники, казани із спеціальними сітчастими втулка­ми, за допомогою яких яйця зручно занурювати і виймати з води. Якщо сітчастих втулок немає, застосовують шумівки.

Яйця варять у шкаралупі і без неї. Для варіння у шкаралупі беруть 3 л води і 40-50 г солі на 10 шт. яєць. Сіль додають для того, щоб запобігти витіканню яйця при наявності тріщин на шкаралупі. Підсолену воду доводять до кипіння, а потім занурюють у неї підготовлені яйця. Залежно від кулінарного використання і три­валості варіння дістають варені яйця різної консистенції – рідкі, "в мішечок", круті.

Зварені яйця споліскують холодною водою, щоб їх легше було обчищати.

Яйця рідкі. Підготовлені яйця занурюють у киплячу підсолену воду і варять 2,5-3 хв. з моменту закипання води. Готові яйця виймають шумівкою або разом із сітчастою втулкою і промивають холодною водою. Яйце, зварене рідко, містить напіврідкий білок і рідкий жовток, тому обчистити його неможливо, оскільки воно не зберігає форми.

Подають яйця гарячими на сніданок (1-3 шт. на порцію). Одне яйце кладуть гострим кінцем донизу на спеціальну підставку (пашотницю), яку ставлять на закусочну тарілку, решта – на тарілку. Окремо подають масло і хліб.

Яйця, зварені "в мішечок". Підготовлені яйця варять так само, як і рідкі, але протягом 4,5-5 хв. потім промивають холодною водою. Подають у шкаралупі або

обережно обчищають її, попередньо зануривши яйце у холодну воду. В яйцях, зварених "в мішечок", білок повинен мати консистенцію ніжних драглів і на­піврідкий жовток. Обчищене від шкаралупи яйце зберігає форму, але трохи де­формується під дією власної ваги. Їх також подають необчищеними у пашотницях. Обчищають яйця для прозорого бульйону, шпинату з яйцем і грінками, яєць на грінках під соусом. Яйця у шкаралупі, зварені рідко і "в мішечок", подають тільки гарячими.

Яйця, зварені круто. Попередньо підготовлені яйця варять 8-10 хв. у киплячій підсоленій воді. В яйцях, зварених круто, білок і жовток повністю загусають. Не слід довго варити їх (більше 10 хв.), оскільки вони стають твердими і погано за­своюються організмом.

Зварені яйця швидко занурюють у холодну воду, щоб легше було обчищати шка­ралупу і перешкодити сполученню сірководню із залізом (щоб жовток не потемнів).

Яйця, зварені круто, використовують для приготування холодних закусок, со­усів, начинок.

Практична робота.

а) Ознайомитися з технологією приготування варених яєць.

б) Приготувати  необхідні продукти ( 2 яйця).

в) Зварити яйця  " в мішечок" , вкруту.

г) Фото приготування скинути в клас рум.

 

Технологія приготування фруктових салатів ( 04.05- 08.05)

 

                            1.Що ви знаєте про вітаміни і чому , на вашу думку, вони необхідні  людині? 

                             2.  У яких продуктах  міститься велика кількість вітамінів?

                             3.  Чи доводилось вам готувати салати?

                             4.  Які фрукти часто використовують у вашій родині

 Фрукти – життєво необхідний продукт харчування, джерело необхідних вітамінів, вуглеводів, мінеральних солей, рослинних білків, необхідних для життєдіяльності

організму людини. Фрукти частіше споживають у сирому вигляді але за українськими традиціями з них роблять узвар, соки, варення, джеми тощо.

 

         БАНАН - це пальмоподібна тропічна рослина з великим листям і великим суцвіттям. Бананова пальма не що інше як трава. Його коріння може мати сотні років,

але стебло, яке росте над землею, кожного року в’яне та відмирає. Банан це найкрупніша

рослина в світі. Люди почали культивувати банан більше ніж 8000 років тому, банан відноситься до найбільш ранніх прикладів одомашнення рослин.

         Слово «банан» з арабської мови перекладається як палець. Тому більш правильно буде називати не гроно бананів, а кисть. У світі існує близько п`ятидесяти різних видів бананів. Банани до яких ми звикли, з`явились в Південно-Східній Азії, зокрема в Індонезії, а згодом стали дуже популярними в Індії. Найбільше бананів їдять в африканській країні Уганда. На кожного жителя цієї країни на рік припадає близько 220 кг солодких фруктів. До Європи вони потрапили лише після походу Олександра Великого.В бананах міститься багато калію, який бере участь у передачі нервових імпульсів, потрібний для синтезу білків і підтримує нормальний рівень кров`яного тиску в організмі людини. В 100 грамах банану може міститись 350 мг калію.

 

         МАНДАРИН – від інших цитрусових відрізняється тим, що легко знімається шкірка. Росте мандарин у тропічній Азії, Китаї, Індії, Японії, Середземномор’ї. На півострові

Флориди у США з усіх цитрусових вирощують більш за все мандарини. Вони солодкі, м`які і смачні. Мають багато корисних речовин серед яких вітамін С. Особливо багато їх купують на Новорічні свята.

 

          АПЕЛЬСИН – згадується в китайських рукописах ІІ- І століття до н. е. привезений до Китаю з якихсь країн. Вважають, що батьківщина апельсину Індія та Південно-Східна Азія. Апельсин -  вічнозелене дерево до 7-12 м заввишки з роду цитрус, родина рутові. У Європі солодкі апельсини стали відомі лише на початку 16 століття. З французької мови

апельсин – «оранж». Назва апельсин походить з німецької мови «апельсин», що означає «китайське яблуко». У їжу вживають усі частини апельсину: м`якоть їдять і переробляють

на сік, зі шкіри готують цедру, серцевину використовують при виробництві мармеладу. В апельсинах багато вітамінів, зокрема вітаміну С, мінералів та інших корисних речовин. У

чутливих осіб можливий розвиток харчової алергії на апельсин.

    КІВІ – у Новій Зеландії у 20-ті роки 20 століття серед сіянців актинідії китайської, були виділені сорти, які давали високий урожай, були великими та смачними. Ці плоди

нової культури отримали назву ківі, за зовнішню схожість з маленькою пташкою Нової Зеландії – ківі. Так з`явився новий фрукт, який став відомим у всьому світі. Цей фрукт дуже

корисний. Кислуватий на смак, він має у своєму складі вітамін С та інші корисні речовини. Ківі вживають окремо та додають до страв, у тому числі і салатів.

         ЯБЛУКО – батьківщиною його вважають Центральну Азію. В Україні росте дуже багато сортів яблук. В них багато цукру, вітамінів, кислоти (в залежності від сорту),

 мінеральних солей. Яблука їдять свіжими, сушеними, моченими та замороженими. З них готують сік, узвар, варення, повидло, мармелад, желе тощо. Яблуневі сади ростуть  у

Європі та Азії, в Карпатах, на Кавказі, в Казахстані, в Сибіру, на Дальньому Сході,  у горах на північно-західному Китаї.   

    Практична робота.

а) Використовувати  знання про   наявність вітамінів у фруктах при виготовленні фруктового салату.

б)Розрахувати необхідну кількість фруктів.

в)Виконати будь який фруктовий салат ( на основі йогурту, кефіру, соку)

г) 4-фото скинути у клас рум

      

 

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2024