Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 19.03.2024, 08:19
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу




Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова



Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників Обухова



ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 8 клас

ПРОДОВЖЕННЯ   за посиланням   "ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 8 клас продовження"

Технологія приготування круп, бобових, макаронних виробів.(28.04 8-Б хл.,, 29.04 8-А хлопці, 05.05. 8-Б дівч., 06.05 8-А дівч.)

Значення круп, бобових і макаронних виробів у харчуванні людини


1. Види круп та їх харчова цінність. Крупа – це надзвичайно цінний продукт харчування, з якого готують каші та супи. Крупа складається або з дроблених, або з цілих зерен злакових і бобових культур. Існує велика кількість видів круп. Переважно крупа виробляється з зерен злакових і так званих круп’яних культур гречана крупа, ячна крупа, манна крупа, вівсяна крупа, рис, перлова крупа, пшоно, пшенична крупа. Також існує кілька видів крупи з бобових рослин горох, сочевиця. Рис – найпоширеніша крупа. Рисові крупи відзначаються високими кулінарними властивостями, використовуються в дитячому і дієтичному харчуванні і легко засвоюються організмом людини. За способом обробки рис буває шліфований, полірований і подріблений шліфований. Рис полірований і шліфований поділяють на вищий, І і ІІ сорти. Гречана крупа – ціниться вмістом повноцінних білків. За способом обробки розрізняють гречану крупу у вигляді цілого зерна – ядрицю і подрібленого – проділ. Пшоно – шліфоване містить крохмаль – 64,8%, білки – 12%, жири –
2,9%, клітковину – 0,7%. У кулінарії пшоно використовують для приготування запіканок, каш, бабок, начинок. Воно вариться 40-50 хв. Збільшується в об’ємі у 6-7 р. Манну крупу дістають при помелі пшениці на борошно шляхом відсіювання. Манну крупу використовують у дієтичному харчуванні. Крупу Артек отримують шляхом подрібнення твердих сортів пшениці.
Знеї готують в’язкі каші, бабки. Крупа розварюється за 60 хв. Збільшується в об’ємі в 4-6 разів. Ячні крупи мають крупинки різної форми і величини з гострими гранями. Вони розварюються за 40-45 хв. З них готують каші.

Кукурудзяна крупа погано набрякає, довго розварюється, має порівняно невисоку калорійність. Кожен вид крупи володіє своїми корисними властивостями, але практично всі вони можуть використовуватися в дієтичному і лікувальному харчуванні. Багато круп, наприклад, гречана, сприяють виведенню з організму надлишків холестерину, зміцненню стінок кровоносних судин, нормалізують роботу серця, печінки і кишечника. Так, манна крупа, яка являє собою різновид пшеничної крупи, характеризується низькою вартістю, і готувати кашу з неї дуже легко і швидко, до того ж вона чудово засвоюється. Тому манна каша дуже широко використовується в дитячому харчуванні. Взагалі з пшениці виготовляється безліч найцінніших продуктів харчування, втому числі і борошно пшеничне хлібопекарська – основна складова хліба. Включення в постійний раціон гречаної крупи і перлової крупи також дозволяє істотно оздоровити організм. Перлова крупа являє собою цільне ячмінне зерно. Її часто використовують для приготування каші супів, а також в якості складової частини різних салатів. Для замочування перлової крупи можна використовувати як воду, такі кисле молоко. Зберігати крупу краще всього в керамічних, скляних або пластмасових банках зі щільними кришками, але можна використовувати і металеві банки. Тримати ці продукти слід в шафі або на полицях у сухому провітрюваному приміщенні, так як висока вологість скорочує термін придатності. Відповідно до Закону Про захист прав споживачів дата фасування, термін придатності повинні бути вказані на етикетці товару. Тому можна наклеїти на банку з крупою папірець з терміном придатності, щоб його не забути.
Термін придатності у круп різний, тому, залежно від умов зберігання, рекомендується зберігати крупи не більше
- пшеничні крупи, манку, кукурудзяну крупу і вівсяну – від 4 до 10 місяців тож відноситься ідо бобовим (крім гороху
- гречана крупа – 20 місяців
- рис – від 16 до 18 місяців
- горох – від 20 до 24 місяців
- пластівці – від 4 до 6 місяців.

Практична робота.

а) Ознайомитися з технологією приготування круп.

б) Підготувати 1 чашку ( невелику) будь якої крупи в розрахунку 1 стакан крупи - 4 порції готової каші.

в) Промити, закинути у підсолений  окроп, варити згідно таблиці, виконуючи всі ПТБ з гарячими рідинами.

г) Фото каші та приготування скинути у клас рум 4-6

 

 Технологія виготовлення швейних виробів ручним або машинним способом.(21.04 8-Б,  22.04  8-А дівчата)

Різноманітність моделей

Вони бувають цільними і роздільними. Другий підвид може складатися з декількох частин або з'єднуватися липучками. Існує велика різноманітність получехлов. Вони призначаються в основному для сидінь, але на різних урочистих подіях і церемоніях можна побачити варіанти тільки для спинки. Вироби класифікують також за способом посадки. У продажу можна побачити накидки, що не натягується, а просто кладуть на стілець, а якщо модель розрахована ще й на спинку - то друга подушка кріпиться до стільця зав'язками або лямками. Це так звана вільна різновид. "Щільні" моделі одягаються на весь стілець від верху до ніжок і міцно тримаються на ньому. Еврочехли прилягають до верхньої частини і вільніші в нижній. Чохли можуть мати зручну сидушку, але є варіанти і без неї. Такі накидки виконують тільки прикрашає і захисну функції.

стилі чохлів

Класичне оформлення має на увазі використання дорогих матеріалів. Застосовується парча, атлас, шовк. У сучасній стилістиці доречні синтетичні тканини. Чохол в еко-стилі виконується з грубих екологічно чистих матеріалів. Один з підстилів, бохо, має на увазі обробку мішковиною. Такий напрям, як прованс, характеризується переважанням приглушених кольорів. Чохли в стилі хай-тек мають просту забарвлення, але при цьому цікаву форму. Якщо приміщення оброблене в дусі англійської аристократії, то варто придбати чохол з дорогого перламутрового матеріалу. Накидка в стилі печворк - відмінний варіант для самостійного виготовлення. Методика виконання має на увазі створення речі з клаптів і непотрібних залишків матеріалів. Якщо в квартирі зберігається багато фрагментів різних тканин, то варто використовувати саме їх.

Це можуть бути:

  • старі сукні;
  • непотрібні штани;
  • підтяжки;
  • підлокітники.

 

https://uk.dikidaycare.com/3262-how-to-sew-chair-covers-with-your-own-hands

Практична робота

1.Закінчити виготовлення верхньої частини чохла.

2.Підібрати оздоблення до вашої роботи і виконати її.

3 З'єднати верхню та нижню частини чохла.

4. Вислати 3-4 фото у клас рум для тематичної оцінки.

 

 

Технологія ізонитки.(8-А хлопці 15.04)

Матеріали для вишивання в техніці ізонитка.

Матеріали і інструменти для нитяною графіки є в кожному будинку. Тому  не важко підібрати все необхідне.

  • Олівець. В принципі для роботи колір і твердість цього предмета не має значення. Головне, щоб він був добре заточений. Тоді олівець буде залишати чітку тонку лінію;
  • Лінійка. Її краще вибирати в залежності від величини зображення изонити. Для дітей, які вперше беруться за подібну роботу, достатня довжина 15 20 сантиметрів. Для тих, хто вирішив зробити картину великого розміру необхідно брати лінійку не менше 30 сантиметрів;

  • Циркуль. Такий інструмент буде потрібно, якщо за схемою необхідно малювати окружність;
  • Шило або шпилька.  Вишивки в техніці ізонить має на увазі обов'язкове застосування таких речей. Використання цих інструментів залежить від щільності матеріалу. Якщо це товстий картон, то краще вибрати шило. Для тонкого паперу добре підійде звичайна швейна шпилька;Обов'язково виконувати ПТБ з шилом або товстою голкою.
  • Наперсток.  Наперсток захистить пальчик від уколів голкою;
  • Голка. Вибір цієї речі обумовлюється товщиною використовуваних ниток. Для шовкових - хорошим варіантом стане тонка голка, для товстих вовняних ниток і голку потрібно брати відповідну;
  • Ножиці. Головною вимогою до цього предмету є гострота лез. Добре наточені полотна не будуть псувати нитку;
  • Підкладка. Для того щоб не пошкодити поверхню під час роботи необхідний матеріал, який буде розміщуватися під шаблони. Це може бути будь-яке щільне виріб, наприклад, шматок лінолеуму або килимок для комп'ютерної мишки.
  •  
  • Практична робота.
  • а)Повторити техніку заповнення кола, кута, ромба за посиланням.https://handmadebase.com/uk/schema-Izon-lessons-for-beginners-fo/
  • б)Приготувати матеріали та інструменти для роботи в техніці ізонитка.
  • в) Заповнити свою листівку чи картину 2 елементами ,фото скинути в клас рум.
  • г) Підготуватися до презентації виробу.
  •  
  • Технологія мозаїки з яєчної шкаралупи (8-Б хлопці 14.04 )

Остаточна обробка виробу.

Техніка використання кракелюра в декупажу,вважається популярною у майстринь, які давно працюють з декупажем. Для початківців, це слово, може бути не зрозумілим з першого разу. У цій статті, ви докладно дізнаєтеся, що це таке і як його застосувати на ділі.
Кракелюр - це штучно створювані тріщинки,імітують старіння предмета. Існує два види кракелюра: однокроковий і двохкроковий. Однокроковий кракелюр, використовують в тому випадку, якщо хочуть, щоб крізь тріщини верхнього шару фарби, було видно нижній ярус фарби. Двокроковий кракелюр, такий же, як і перший, але є маленька відмінність, що утворилися тріщини необхідно чимось заповнити, наприклад сріблястою пудрою.Ми зз цією технікою декупажа.Тому пропоную для тематичної оцінки здати виріб у цій техніці на пасхальну тематику

Практична робота

а) Опрацювати  матеріал за посиланням  https://handmadebase.com/uk/craquelure-in-Decoupage-workshop-with-nous/

б)Вибрити об'єкт проектування ( на вибір- картина, органайзер,шкатулка та т.п.)

в)Виконати завдання , застосовуючи знання та вміння техніки кракелюр.

в)сфотограіувати роботу та надіслати в клас рум.

 

Технологія виготовлення швейних виробів ручним або машинним способом.(07.04,08.04 дівчата)

Чохол на стілець у техніці печворк

Універсальним способом оновити старі і вже порядком обридлі стільці стане пошиття текстильних чохлів. Вони здатні змінити не тільки зовнішній вигляд стільця, але і внести в домашній інтер’єр нові фарби.Додати затишку кухні або їдальні, шику – вітальні і пустотливий безпосередності дитячій кімнаті, з цими завданнями чудово впораються чохли на стільці.Крім декоративної функції, чохли вирішують питання захисту стільця від забруднення. У побуті нерідко трапляються казуси, залишають на оббивці характерні позначки. А якщо в будинку є діти або домашні тварини, захист стільця тканиною просто необхідна. Чохли легко зняти і випрати. А при необхідності завжди можна зшити новий взамін зіпсованого.

Чохли і накидки на стільці

Чохли на стільці відрізняються між собою за своїм призначеннямформою і фактурою. Строгі і милі, формальні і незвичайні – можна підібрати чохли для будь-якого випадку і стільця.

Дитячий стільчик для годування прикрасить чохол з тканини з яскравим принтом або вишивкою, стілець з дерева — гарна накидка на спинку і сидіння, зшита їй в тон. Незвичайний чохол можна зшити навіть на стілець для риболовлі, правда краще він виглядатиме на моделях з високою спинкою.

Повсякденні і святкові

Залежно від потреб і завдань, що вирішуються, чохли на стільці можна розділити на:

    • Повсякденні.Повсякденні чохли покликані служити щодня, часто стиратися, тому вони повинні бути пошиті міцно і грунтовно. Повсякденні чохли повинні бути максимально функціональні, легко зніматися і вдягатися. Тканина для їх пошиття повинна бути міцною, зносостійкою, незминаїмою
    •  
    • Чохли для кухні
    • Для пошиття чохлів на кухонні стільці краще підбирати недорогі міцні тканини. Ідеально підійде бавовна або суміш бавовни та віскози. Тканина повинна легко розгладжуватися, не линяти при пранні і не утворювати зачіпок при найменшому дотику. Забарвлення може бути сама різна. Красиво виглядають чохли, що підходять під скатертину на столі, фіранки або прихватку

    • зняття вимірів зі стільця. Заміри знімаються точно, без припусків. Слід враховувати особливості форми стільця, що впливають на конфігурацію чохла;
    • Схематичний креслення деталей чохла.

 

Практачна робота

а)Уважно прочитати та опрацювати теоретичний матеріал ( використовуємо машинні шви, якщо вдома немає машинки, то працюємо ручним швом " строчка")

б) На основу викрійки поетапно нашивати залишки будь якої тканини (окрім футболок)  обраним печворком- крейзі, косий, квадрат, полоска, трикутник.

в) Прасуємо після кожного нашивання.

г)Закінчити верхню частину чохла і скинути у клас рум.

 

 

                                   Технологія мозаїки з яєчної шкаралупи (8-Б хлопці 31.03)

Багато століть тому китайським та в’єтнамським майстрам лакового мистецтва спала на думку чудова ідея — використовувати для своїх мініатюр яєчну шкаралупу. Народні умільці помітили: тоненькі тріщинки, що утворюються при натисканні на її поверхню, створюють красивий візерунок, який нагадує розтріскану скелю, давно не фарбовану стіну, або древню фреску. Східні майстри перетворили основний недолік яєчної шкаралупи — крихкість — на її найбільшу цінність і почали використовувати оболонку яєць під час зображення різноманітних будівель та дерев.

Так з’явилася техніка кракле — створення візерунку із тріщин з ефектом старовини. А самі тріщинки, що утворюються на поверхні, незалежно від матеріалу виготовлення мозаїки, стали називати кракелюрами.

Давайте і ми з вами хоч на мить уявимо себе талановитими східними майстрами і спробуємо виготовити пасхальну фреску. Мозаїка з яєчної шкаралупи — чудовий виріб для шкільної виставки та відмінний сувенір  на Великдень.

Вам знадобляться:

  • яєчна шкаралупа,
  • паперова серветка з малюнком,( можна і без малюнка, звичайні паперові дешеві серветки)
  • клей ПВА,
  • пензлик, губка,
  • аркуш паперу для креслення,
  • картонний аркуш,
  • акварельні фарби, 
  •                                                                   Практична робота                                                                                                                                                                                                     а)Щоб підготувати шкаралупу для фрески, замочи її на 30 хвилин у 500 мл води та додай ложку солі й стільки ж соди.Вийми шкаралупу з води та зніми тоненьку білу плівку під нею — так буде легше подрібнювати матеріал для мозаїки.
  • б) Обери серветку пасхальної тематики,намалюй свій малюнок на пасхальну тематику або підбери малюнок з журналу, при можливості можна надрукувати  малюнок. Взагалі даю вам повну свободу для втілення ваших фантазій .

  • в) Намалювати ескізний малюнок, підготувати матеріали та інструменти.

  • г) Скинути малюнок майбутньої роботи в клас рум                                                                            

  •        Технологія побутової діяльності.(17.03, 18.03)

  • Моя зачіска. Мистецтво вибору зачіски. Види зачісок залежно від форми обличчя.

 1. Яку роль, на вашу думку, відіграє зачіска в зовнішності людини?

2. Які види зачісок ви знаєте?

3. Пригадайте, які засоби догляду за волоссям ви вивчали в попередніх класах.

     Із історії зачісок Волосся завжди було однією з головних прикрас людини. Історія перукарського мистецтва почалася від того моменту, коли в людини з’явилося бажання прикрасити себе, виділитися серед інших. Первісна людина побачила своє відображення і вирішила, що її волосся буде виглядати набагато краще, якщо перехопити його смужкою зі шкіри. Результат був того вартий, адже така перша зачіска відрізнялася своєю практичністю та оригінальністю серед кудлатих голів оточуючих. Вражені люди вирішили прикрасити своє волосся такими ж стрічками. Можливо, саме так з’явилася мода на зачіски. За припущеннями вчених, людина почала зачісуватися раніше, ніж навчилася писати. Саме тому ми не знаємо, які зачіски носили первісні люди. Однак про зачіски Давньої Греції ми маємо уявлення за збереженими витворами античного мистецтва. Жінки в Давній Греції носили пишні чубчики, що спускалися хвилями або дрібними локонами на лоб. Це було модно, оскільки вважалося, що в жінок мають бути низькі лоби. Тому кожна дама намагалася в ім’я краси прикрити свій лоб волоссям, створивши ілюзію, що він низький . У часи Давнього Риму моду зазвичай диктувала імператриця, а всім іншим жінкам тільки залишалося брати з неї приклад. Мода на зачіски формувалася під впливом релігії, вимог суспільства, клімату та інших чинників. Поняття красивої зачіски значно змінювалося протягом століть: що було певний час модним і прекрасним, пізніше вважалося чимось жахливим. Однак незмінним залишилося одне — бажання людини стати краще, виділитися в натовпі, бути оригінальною     

Практична робота.

1.Відповідно до малюнків визначити свій стиль обличчя.

 2.Намалювати його  простим олівцем.

3.Добрати зачіску, сфотографуватися і надіслати в клас рум за кодом 2rlldih

 

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2024