Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 19.03.2024, 13:31
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу




Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова



Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників Обухова



ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 9 клас

ПРОДОВЖЕННЯ   за посиланням   "ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 9 клас"

 

Технологія приготування страв з яєць та сиру.

Яєчні продукти та їх використання. Технологія приготування страв з яєць: омлети (натуральний, змішаний та фарширований). ( 30.04 9-А, 05.05 9-Б,07.05 9-А)

Как приготовить омлет | Рецепты. Просто, быстро, вкусно

Яка користь яєць?

 

Які види яєць ви знаєте та які використовують  в харчовій промисловості?

Які продукти переробки яєць ви знаєте?

Як проводиться первинна обробка яєць?

Як перевірити яйце на свіжість?

Прослухайте цікаву історію походження страв з яєць.Здавалося б, звичайна страва і про неї  ми знаємо все: як готувати і скільки на це потрібно часу. Але ніхто не замислюється, хто ж придумав омлет?Однозначної відповіді тут немає. Рецептів омлету безліч і для кожного з них є своя країна-власниця.

Батьківщиною слова "омлет" є Франція, але у нього не багато спільного з тим що готується у нас. Французькі кулінари не додають борошно з водою, а перед подачею на стіл згортають його в трубочку.

У давні часи росіяни готували кілька схоже блюдо під назвою Драчена, до складу якого входили ікра і яйця.

Американський варіант омлету теж заслуговує на увагу. Вперше його приготували емігранти з Європи в США. Вони з'єднали збиті яйця, шинку, картопля, цибуля і перець.

Уродженці Німеччини винайшли дещо іншу версію омлету. Згідно з легендою, один німецький король, будучи на полюванні, забрів в лісову глушину. Йому хотілося їсти, але поруч не було ніякої таверни. Надіславши кілька своїх людей в хатину невідомого бідняка, у якого не було нічого крім яєць. І тоді він їх звичайним способом збив і підсмажив. Королю настільки сподобалося ця страва, що вона стала  майже головною стравою на столі. Незабаром ця страва швидко пішла  по світу.

В Італії омлет прозвали фрітатта, а в його начинку клали сир, овочі і м'ясо.

Тортілья - іспанський омлет. Для його приготування, крім яєць, використовують артишоки, картопля і цибуля. Жителі цієї країни ласують цією стравою більше 400 років.

У Скандинавії рецепт більш рибний. У яєчну суміш кладуть шматочки тріски, лосося і сьомги. Вже не одне століття на столах цієї країни красується такий варіант омлету.

Японці і тайці стали першими винахідниками того омлету, який дуже схожий на наш. Але в нього ще додають куряче м'ясо, рис.

В залежності від використаної сировини та технології приготування омлети класифікуються на:

  1. Натуральні:
  2. Змішані з гарніром:
  3. Фаршировані гарніром.

Також можна приготувати солодкі омлети. Вони також можуть бути натуральними, але частіше змішані з гарніром або фаршировані гарніром.

Як рідку основу для омлету можна вибрати молоко, воду, вершки, неміцні бульйони, а також як виняток кефір, айран або навіть пиво. Головне - правильно вибрати пропорції яєць і рідини: традиційно вважається, що на 1 яйце  потрібно 1 шкаралупу рідини (тобто половина об'єму яйця). Надлишок рідини може зіпсувати страву, оскільки її надлишок може виділитися, коли омлет вже готовий.

Збивати омлет  рекомендують саме виделкою, при цьому вони стверджують, що виделка для омлету може бути використана лише для цієї страви.

Щоб омлет вийшов дієтичним, для його приготування можна використовувати лише білки, і якщо ви любите щільніший,  жовтіший омлет - лише жовтки. Це не є обов'язковим, але омлет вийде пишніше, якщо розділити яйця, і білки збити в міцну піну, а потім акуратно ввести в суміш жовтків і молока. Таким чином суміш збагатиться киснем, і омлет вийде вищим і дуже м'яким – таку страву ще називають омлет-суфле.

Омлети готують із суміші яєць, молока (води або вершків) і солі (з розра­хунку 15 г молока і 0,5 г солі на 1 яйце). Використовують також меланж або яєчний порошок. За технологією приготування омлети поділяють на натуральні, змішані з гарніром, фаршировані гарніром. Смажать омлети на чавунних сково­родах або листах.

Омлет натуральний.

 Готують омлетну масу. Для цього підготовлені яєчні про­дукти з'єднують з молоком і сіллю, добре розмішують, злегка збивають до утво­рення піни.

На добре розігріту чавунну сковороду з вершковим маслом швидко виливають підготовлену омлетну масу і смажать до повного її загусання. Коли нижня части­на омлету підсмажиться, краї його загинають з двох боків до середини, надаючи омлету форми довгастого пиріжка, перекладають рубцем донизу на розігріте блю­до або столову мілку тарілку.

Змішаний омлет.

У сиру омлетну масу додають гарнір — обсмажені м'ясні продукти або сало шпик, нарізані дрібними кубиками, пасеровану ріпчасту цибулю, тертий сир, добре перемішують, смажать і подають так само, як і омлет натуральний.

Омлети фаршировані.

Готують омлет натуральний, на середину кладуть начин­ку, загортають з двох боків краї, прикриваючи начинку і надаючи омлетові форму довгастого пиріжка.

 

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2024