Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
Середа, 24.04.2024, 00:20
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу




Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова



Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників Обухова



Головна » 2012 » Травень » 7 » 19 цінних порад для тих, кому залишився тиждень до ЗНО
15:57
19 цінних порад для тих, кому залишився тиждень до ЗНО


Чим ближче година Х, тим сильніше мандраж, тим виразніше абітурієнт розуміє, що нічого не знає. Потрібно тримати в голові весь об'єм вивчених знань, а до самого іспиту підійти спокійним, упевненим і психічно урівноваженим. При цьому потрібно ходити в школу, на курси, займатися з репетиторами. Як прожити цей останній шкільний травень, щоб не було болісне боляче на іспиті і після нього?

1. Red line проти dead line. Людині завжди не вистачає декількох днів, іноді однієї ночі, щоб встигнути зробити те, що було заплановане. Нам здається, що часу попереду достатньо - і раптом його вже зовсім немає. Як тут не запанікувати? Спокій! Беремо себе в руки і складаємо чіткий план дій - це сам по собі вже заспокійливий момент. Відкриваємо календар і ставимо собі термін закінчення підготовки за 2-3 дні до початку екзаменаційної пори. Тобто я готуюся не до 1 червня, а до 28 травня. Це технологія red-line - на відміну від dead line, коли вже нічого поробити не можна, померла так померла. Ми закладаємо люфт за часом, заздалегідь виділяємо ці надцінні останні дні, яких нам зазвичай так відчайдушно не вистачає. Це буде час на повторення.

2. Все йде за графіком. Корисно вести таку табличку по днях: 1-а колонка - день, 2-а - скільки годин я готуюся до ЗНО, 3-а, - що конкретно я робитиму. 4-а - результат, що зробив. Чесно записуйте, чим займалися під час підготовки і що зробили з наміченого. Це дозволить побачити, на що пішов годинник і побачити свої успіхи. А також дозволить виявити ваших поглиначів часу (див. наступний пункт).

3. Поглинач перший: очікування. Допустимо, хтось узяв мій підручник і вчасно не повернув. Або ви чекаєте репетитора, він подзвонив, що затримується на годині І ось у мене звільняється час, отака дірка. Я можу провести цю годину з користю, а можу бездарно злити. Якщо плани міняються по незалежних від вас причинах, використовуйте час, що звільнився, для тих занять, для яких у вас в даний момент є ресурси: вирішуйте по іншому підручнику, підготуйте нові питання для репетитора і так далі Так, час на підготовку сьогодні трішки збільшиться, та зате в інший день я зможу його скоротити. Допустимий варіант - відпочити цю годину Пам'ятаєте, що кращий спосіб - зміна діяльності.

4. Поглинач другої: переривання. Ніхто і ніщо не повинне відволікати вас від занять. Якщо сьогодні три години я готуюся до ЕГЕ, я відключаю мобільний телефон, закриваю всі чати, аськи, форуми. Домовитеся з батьками: «Будь ласка, не смикайте мене - я не виношу сміття, не мою чашку, не гуляю з собакою, не відповідаю на питання, які можуть почекати. Я все це зроблю через три години або в перерві». Має сенс на двері своєї кімнати повісити табличку «Do not disturb - йде підготовка!».

5. Поглинач третій: відвернення. Нарешті, самі не відволікайтеся від роботи. На столі повинен бути порядок - тільки те, що потрібне мені на цих 3-4 години. Не створюйте собі спокуси пофарбувати нігті, послухати новий диск. Якщо я знаю за собою схильність зависати на цікавих речах - краще зовсім відключити Інтернет. Ні плеєра у вуха, ні телевізора під боком - всі зовнішні подразники по максимуму прибрати, навіть якщо вам здається, що з музикою ви краще запам'ятовуєте.

6. Поглинач четвертий: відкладання на потім. Ця звичка зрештою і приводить до цейтноту. Все, що можна зробити відразу, потрібно робити відразу.

7. Справі - час, потісі - день. Раз на тиждень треба влаштовувати вихідний - заплануйте їх. Краще всього цього дня про ЗНО забути. Зовсім. До речі, після інтенсивної роботи важливо добре поспати - щоб запам'ятати.

8. Включайте таймер. Велика помилка - займатися щодня «від огорожі до обіду», тут і оперативна пам'ять зависає, про довготривалу мову не йде. Хай у вас буде всього 3-4 години в день, які ви присвячуватимете самостійній підготовці до ЗНО. Але це повинен бути чітко виділений час, під час якого ви нічим іншим займатися не будете. Адже головне - не кількість часу, а його якість.

9. Не намагайтеся обійняти неосяжне. Потрібно розподілити час з урахуванням того, що є предмети, які ви добре знаєте, і предмети, які знаєте гірше. Не треба хапатися за всю математику або за весь російський. Розділите весь об'єм на шматочки, на теми, підтеми, окремі важливі питання.

10. Від простого до складного. Найправильніше - чергувати складні і прості завдання. Почати краще з найлегшого, приємнішого і цікавішого. Це допоможе втягнутися в роботу і розбудить вашу самомотівацию.

11. Відпочиваючи, не розслабляйтеся. Займаючись по 4-5 годин щодня, не можна забувати про короткий відпочинок. Година занять - 10-15 хвилин перерви, під час якої краще встати з-за столу, відвернутися, потім повернутися і продовжувати.

12. Повторюйте вранці. Взагалі заучувати щось краще увечері, а повторювати вранці. Спадкоємців російського престолу виховували так: вони вчилися до самого вечора, в 9 лягали спати, в 6 ранку під'їм і перед сніданком вони повторювали те, що вивчили напередодні.

13. Будьте чесними. Ось ти сів за стіл, помедітіровал на чистий лист, пошукав ручку, перевірив пошту - а потім з чесними очима заявив батькам, що дві години вирішував задачу. Але вирішив? Не треба одурювати себе. Якщо я заніма- юсь, то займаюся в повну силу. Якщо у мене розвантажувальний день або п'ятихвилинка відпочинку - я тотально розслабляюся.

14. Не пришпорюйте себе. Найбільша помилка, яку допускають багато школярів і студенти, - захоплення енергетиками. Почитайте їх склад. Енергетики створюють ілюзію тонізуючого ефекту і примушують організм працювати на межі сил. Це може погано закінчитися - сили вичерпаються рівно напередодні іспитів. Майте на увазі, що через 2-3 години після прийому їх дія закінчується, і вам потрібно проспати 5-6 годин, щоб організм відновився. Але але ж ніхто не робить.

15. Не експериментуйте. Взагалі, в цей місяць краще не експериментувати з режимом сну і неспання. У їжу варто додати більше овочів, фруктів, риби, яєць і обов'язково пити багато чистої води.

16. Втомився - відпочивай. Якщо по-справжньому болить голова, погане самопочуття, валить з ніг - відпочиньте. Перерозподілите свій час. І головне не випробовуйте чув- ство провини - це дуже важливо бути здоровим і під час підготовки, і під час здачі.

17. Бачити мету. Рухатися без мети неможливо, а сформулювати її важко. У нас для вас є такий спосіб - розкручування мети. Ланцюжок наступний: «Навіщо мені здавати ЗНО?»-«Не здай!»-«Живи спокійно!»- «Але я хочу його здати?»-«Хочу.»-«Для чого? Чому це тобі важливо?»-«Я поступлю в який-небудь вуз.»-«Добре - після якого-небудь вузу отримуєш яку-небудь професію, де-небудь працюєш, отримуєш хоч яку-небудь зарплату.»-«Ні! Мені хотілося б працювати в...» І роздуми переходять в кар'єрну, професійну площину. «І як тобі допоможе здача ЗНО?»-«Допоможе поступити.»-«Потрібно старатися?»-«Мабуть, так.»-«Значить, потрібно старатися.»-«Хочу я цього? Це потрібно мені? Я - хочу». Мета повинна звучати дуже конкретно і мати свій термін. Не просто підготуватися, а підготуватися на 87 балів до 28 травня. Бажайте точніше.

18. Не використовуйте погану мотивацію.
Взагалі, є мотивація позитивна, а є - негативна. «А раптом я провалюся?» А мозок фіксує: «я провалюся». А раптом не поступлю - частинку «не» мозок не сприймає. Тому краще позитивно формулювати і постановку завдань, і свою мету. Не треба шукати причини, чому це неможливо.

19. Напередодні. У найостанніший день перед іспитом півдня можна присвятити повторенню, а другу половину - відпочинку.

Арсенал класичного тайм-менеджмента багатий секретною технікою і прийомами, що дозволяють зробити ваше життя більш осмисленим, а підготовку до іспитів - ефективнішою. Ми вибрали для вас два головних.

За матеріалами: euroosvita.net

Категорія: Корисне | Переглядів: 1747 | Додав: admin_a | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Хостинг від uCoz

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2024