Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 29.03.2024, 18:50
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу




Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова



Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників Обухова



Головна » 2016 » Січень » 30 » Стартував флешмоб з "українізації" електронної енциклопедії
11:00
Стартував флешмоб з "українізації" електронної енциклопедії

Громадська організація "Вікімедіа Україна" за підтримки Міністерства культури 29-31 січня проведе флешмоб із наповнення Вікіпедії статтями українською мовою, повідомила прес-служба Мінкульту.

Сьогодні, 30 січня в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться захід у межах проекту Wiki Takes Lavra. Учасники флешмобу зможуть фотографувати пам'ятки Києво-Печерського заповідника та з описом українською мовою завантажувати їх у "Вікіпедію", йдеться в повідомленні. Відзначається, що ідею такого флешмобу в 2013 році озвучив дописувач "Вікіпедії", який став одним із "Небесної сотні" Ігор Костенко. "Якщо б кожен читач "Вікіпедії" написав хоча б одну корисну статтю, ми б мали більше 1 млн корисних статей", - наводяться в повідомленні його слова.

Експрес

Довідка.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» сприяє розвитку Вікіпедії — вільної енциклопедії, найвідомішого проекту Фонду Вікімедіа, та інших проектів Фонду Вікімедіа через розвиток спільноти редакторів, сприяння публікації матеріалів на умовах вільних ліцензій, співпрацю з партнерами. ГО «Вікімедіа Україна» має статус регіонального відділення Фонду Вікімедіа в Україні. Організація утворена в 2009 році.

Місія ГО "Вікімедіа Україна" — підтримувати можливості кожного вільно створювати інформацію і знання, обмінюватися ними і мати доступ до них.

***

ІГОР КОСТЕНКО

22 РОКИ, СТУДЕНТ

«Наснились  мені  дві  дірочки  на білосніжній стіні в нашій хаті. Я дивлюсь на них уві сні та й сама до себе промовляю, що це нестрашно, залатаємо...»  —  такий  сон  наснився  матері героя Небесної сотні Ігора Костенка за два тижні до трагедії. Як потім з’ясувалось — віщий. 20 лютого пострілом у серце з вогнепальної зброї його застрелив снайпер. Героя Небесної сотні знайшли  біля  Жовтневого  палацу  на вулиці Інститутській.

Коли  Ігор  загинув,  його  батьки були на заробітках в Росії. Саме там їх і заскочила трагічна звістка. «Ми приїхали вночі із Санкт­Петербурга, а Ігоря,  вже  мертвого,  привезли  з  Києва. Ось  так  і  зустрілись»,  —  розповідає батько про останню зустріч із сином.

До  Києва  Ігор  приїхав  19  лютого разом  з  товаришами  й  одразу  вирушив на Майдан. До ранку допомагав будувати  барикади,  був  на  передовій.  В  ту  ніч  поранили  його  друга. Поки  хлопцю  надавали  першу  медичну  допомогу,  Ігор  повернувся  на барикади.

«О шостій ранку ми з Ігорем повернулись на Майдан, усе було доволі спокійно. Снідали в кухні біля Головпоштамту.  І  тут  почався  штурм  барикад. Ігор  одразу  ж  вирішив  бігти  туди… Натовп, усе в диму, дроти під ногами… я втратив його з поля зору», — згадує друг Ігоря Володимир Дітчук.

Саме  він  уже  згодом  упізнав  знайомі  черевики  на  накритому  з  головою  простирадлом  тілі.  Це  був  Ігор. Зранку 20 лютого він помер одним з перших.

Хлопці познайомились на Майдані 1 грудня. Одразу стали нерозлучними друзями. Після смерті Ігоря у соцмережі Володя написав другові листа.

«Кос, ну як ти так? Га? Герої не вмирають, вмирають вороги, — і ти знаєш це ліпше, ніж я... Кос, знав би ти, як тебе тяжко було нести!.. ні, ти не важкий, а нести тебе тяжко!.. Ти знав мене 82 дні, а я тебе буду знати все життя. Ми  не  поїдемо  разом  в  Луганськ  на футбол. Бо ти не повернешся з Києва. Повернуться  пам’ять  і  слава.  Ти  великий  лицар.  Відважний  і  хоробрий. Завжди йшов уперед. Ти не знав страху. Дякую. За все...»

Ігор  дуже  любив  спорт.  Працював  журналістом  у  спортивній  Інтернет­газеті  «Спортаналітик».  «Футбол Ігор любив так само сильно, як і Україну.  За  рідні  Карпати  вболівав  серцем», — згадує Володимир.

Хлопець  був  активним  дописувачем  української  Вікіпедії.  За  два  з половиною  роки  він  написав  понад 280  статей,  зробив  понад  1600  редагувань.

У  своє  рідне  село  Зубрець  навідувався не часто. Мріяв у майбутньому працювати  у  Львові,  де  навчався  на п’ятому  курсі  географічного  факультету  університету.  Ігор  був  одним  з кращих студентів на курсі.

Близько 200 машин супроводжували тіло героя з Тернополя до рідного Зубреця, де поховали хлопця. В кожному  селі  колону  зустрічали  небайдужі зі свічками в руках та вигуками: «Герої не вмирають!» На поховання Ігоря Костенка прийшло близько чотирьох тисяч людей. В останню путь тіло героя з почестями несли афганці...

Джерело

Категорія: Патріотичне виховання | Переглядів: 471 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Хостинг від uCoz

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2024