Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
Середа, 06.12.2023, 07:12
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.ОбуховаПідгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників ОбуховаШколи в Польщі

Система освіти в Польщі складається з навчальних закладів, які надають базову середню та вищу освіту. До перших належать дитячі садки, середні школи, гімназії, а також муніципальні школи, художні і т. д. До других — університети, академії та заклади, що мають сертифікат вищої школи. Освітні заклади у Польщі знаходяться під юрисдикцією Міністерства національної освіти та Міністерства науки та вищої освіти.

У пересічного поляка всі етапи навчання займають майже 20 років. Починаючи з 3 років, дітей — за бажанням батьків — віддають до дитячого садку. Подальші етапи освіти регламентуються законом «Про систему освіти» від 1991 р., який містить поняття шкільного обов'язку: у Польщі всі діти мусять отримати середню освіту на рівні загальної школи та гімназії. У той шкільний рік, коли дитині виповнюється 7 років (тепер 6 років), батьки зобов'язані віддати її до школи — інакше в ситуацію втрутиться держава. До речі, зараз тривають дебати щодо урядового проекту про шкільний обов'язок для 6-річних дітей. Частина педагогів та батьків підтримує цю ініціативу, частина — виступає з рішучою критикою, проводить кампанії в Інтернеті та на громадських порталах.

Дитячі садки - Przedszkola

Дошкільна освіта є першою сходинкою освіти в шкільній системі. Вона включає в себе дітей у віці 3-6 років і реалізується в дитячих садках, дитячих класах у початкових школах.

Початкова школа - Szkoły podstawowe

Навчання в початковій школі триває 6 років. По закінченню навчання випускники 6-х класів складають обов`язкові тести. Тест включає знання та навички, що містяться у вимогах, викладених у загальній навчальній програмі з трьох основних предметів, що викладаються на перших двох етапах освіти, тобто польської мови, математики та сучасної іноземної мови (як правило англійської). Завдання з польської мови та математики можуть бути засновані на текстах або інформації з історії або природи. Випробування проводяться в письмовій формі та складається з двох частин: частина 1 охоплює завдання польської мови та математики, частина 2 - завдання сучасної іноземної мови.

Шестикласники обирають одну з наступних мов: англійська, французька, іспанська, німецька, італійська та російська. Учень  може вибрати тільки мову, яка викладається в школах як обов'язковий предмет. Тест проводиться в квітні.  Учень, який з поважних причин чи здоров'я не приєднався допроходження тестування протягом цього періоду, приєднується до додаткового часу (як правило, у червні), створеної Генеральним директором Центрального екзаменаційної комісії. Обидві частини тесту здійснюється в один день: Частина 1 - 80 хвилин. Частина 2 - 45 хвилин.

Середня школа - Gimnazja

У Польщі, гімназія має нижчий ранг ніж у Європі і виховує молодих людей у віці 13-16 років. Середні школи в польській системі освіти поновили свою роботу з 1 вересня 1999 року. Починаючи з цього року, середня школа є другим обов'язковим рівнем освіти в Польщі. 

Наука в школі триває три роки і закінчується із загальнонаціональною іспиту,  результати яких в значній мірі залежать від вибору іншої школи. Ця система була піддана критиці через зниження рівня освіти і  зосередження в основному на механічному поглинанні знань, необхідних, щоб пройти тести. Існують плани, щоб повернутися до восьми років основної школи та чотирьох років середньої школи.

Професійно-технічні училища - Zasadnicze szkoły zawodowe

Основні професійно-технічні училища (IMS) - це школи з початкового рівня програм вищої школи, що реалізують навчальний план для освіти і професійної підготовки. Основний навчальний план для загальної освіти в цьому типі школи визначає Постанова міністра національної освіти від 27 серпня 2012 року на основних навчальних програм для дошкільної освіти та загальної освіти в конкретних типів шкіл, з деякими поправками, внесеними пізніше. Професійне навчання відбувається на рівні робочих чи майстрів початкового рівня (підмайстра), залежно від органу, відповідального за школу.

Завершення основного професійно-технічного училища підтверджується свідоцтвом по його завершенні. Випускник отримує лише формальний атестат загальної освіти на рівні початкової школи. Професійна кваліфікація може бути отримана складанням іспиту, що підтверджує кваліфікацію в професії, що проводиться обласною експертизою або складанням іспиту підмайстра, організовану гільдіями. Після закінчення професійної шкільної освіти можна піти  працювати або піти вчитись далі. Для інженерів, щоб отримати Диплом повинні отримати середню освіту і здати іспити, що підтверджують кваліфікацію в професії.

Технікуми -Technika

Технікуми у польській освіті є альтернативою гімназіям. Студенти в них оволодівають технічними науками. Професійні предмети залежать від типу школи. 

Для технічного персоналу готелю в першу чергу це предмети, пов'язані з гостинністю, туризмом та основами харчування. Велика увага в цьому типі школи приділяється  на вивчення іноземних мов. Технічна гастрономія - основи харчування, дієтології.  Технічна економіка - банківська, фінансова чи  управлінська справа,  математика. Технічні засоби - основи побудови та проектування, організація роботи.

Випускники можуть покращити свою освіту в багатьох інших школах, коледжах, або вибрати для досліджень будь-який напрямок і отримати другу професію для себе.

Мистецькі школи - Szkoły artystyczne

В даний час Польща має 365 державних шкіл та закладів мистецтва та 310 приватних. Мистецька освіта в Польщі дозволяє отримати освіту особливо обдарованих художньо дітям та молоді в різних галузях мистецтва. 
Система складається з:
• Художні школи, що реалізують освіту тільки в галузі мистецтва 
• художні школи, що вивчають паралельно мистецтво і загальні предмети 
• об'єкти мистецтва - для розвитку інтересів і художніх талантів 
• гуртожитки - установи, які надають медичну допомогу та освіту для студентів в період навчання за межами їх постійного місця проживання 
• художні школи

У мистецьких школах можуть здобути такі професії:  музиканти, танцівниці , актори музики сцени, актори цирку, аніматори, бібліотекарі та інші..
 

Коледж або ліцей- Licea Ogólnokształcące

До реформи  в 1999 році ці навчальні заклади використовувалися як загальна школа (середня школа). Навчання в цій школі триває 3 роки та закінчується випускним іспитом. В ній вивчаються звичайні предмети для отримання середньої освіти.

Підготував Шевченко А.П.

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2023