Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
Неділя, 10.12.2023, 20:18
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.ОбуховаПідгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників ОбуховаТехнології та прийоми

Технології та прийоми творчої проектної роботи в початковій школі

Навчання іноземної мови в початковій школі згідно з сучасними вимогами супроводжується та оптимізується використанням пісенного матеріалу та ігор на різних етапах уроку та з різними навчальними цілями. Вікові та психологічні особливості дітей цього віку вимагають цього. За причини браку навчального часу, програмних вимог, відсутності автентичної атмосфери для спілкування за межами класної кімнати, вчителі більше часу на уроках приділяють саме формуванню мовної лексичної або граматичної компетенції через виконання вправ, хоча використання комунікативних та рольових ігор дає їм змогу допомогти усвідомити дітям реальні функції вживання мовних одиниць або граматичних зразків. Існує ще один шлях завдяки якому діти усвідомлюють, для чого вони вивчають іноземну мову - це творчі проектні роботи на виконання яких потрібен час.

Діти навчаються через діяльність. Коли вони залучаються до виготовлення, малювання, конструювання, навчання іноземної мови може відігравати значну роль в цьому процесі. Творчість це не просто хобі, це важлива частина людської поведінки, яка включає в себе розумові та емоційні дослідження та їх вираження у взаємодії та спілкуванні.

Творча проектна діяльність може допомогти дітям:

 • Оцінити світ навколо них;
 • Усвідомити наявність в них п’яти відчуттів (зір, слух, нюх, смак і дотик) та розвивати вміння використовувати ці відчуття для отримання інформації;
 • Розвивати когнітивні навички (порівняння, класифікація, організація і т.п.)
 • Розуміти причини та наслідки діяльності;
 • Сформувати позитивне відношення до дослідження та до використання власного досвіду;
 • Інтегрувати творчі завдання та іноземну мову;
 • Інтегрувати знання з різних предметів, використовуючи іноземну мову;
 • Сформувати позитивне ставлення до себе, до інших та до співпраці з іншими.

Важлива роль навчання іноземної мови через творчі проекти очевидна, коли діти :

 • Слухають або читають інструкції, як щось зробити.
 • Вони асоціюють мову напряму з предметами, діями та власним досвідом.
 • Використовують набуті мовні знання у новому контексті;
 • Отримують заохочення від учителя у формі похвали;
 • Описують та оцінюють свої відчуття та ідеї.

Творчі проекти особливо важливі для учнів початкової школи, тому що вони дають змогу дітям з достатньо обмеженими запасом іноземних слів бути задіяними у діяльність, яка матеріалізується. Наприклад, займенник “me” сам по собі має незначну лінгвістичну цінність, але, коли його напише дитина під своїм власним портретом, тоді його лінгвістичне значення стає зрозумілішим та реалістичнішим.

Будь-який творчий проект доцільно поділити на декілька етапів: підготовка, адаптація/персоналізація, процес та пред’явлення.

Підготовка. Доцільно показати учням кінцевий продукт їх майбутньої творчості. Це дасть їм чітке уявлення, що вони збираються робити. Коли ми зробимо щось самі заздалегідь, ми можемо зрозуміти наскільки цей вид творчої роботи є посильним для учнів певної вікової категорії. Крім цього, можна показати відео того, що учні збираються робити та яким чином. До перегляду можна записати декілька питань, на які учні мають дати відповіді переглядаючи відео. Обов’язково на підготовчому етапі ознайомити учнів зі словами-інструкціями, які вживаються під час виконання творчої роботи: cut, stick, glue, fold, colour, paint, draw, card, scissors, felt tip, it’s you turn, Can I have the scissors please? etc. Інструкції мають бути простими та зрозумілими на англійській мові, інакше від уроку буде мало користі. Це можна зробити через відео – учням треба обвести певні слова, які вони почують, дивлячись відео. Або, читаючи роздруковані інструкції до виконання творчої роботи, вчитель звертається до учнів та просить їх знайти слова-дії в тексті та виділити їх.

Треба ретельно продумати, на який мовний та мовленнєвий аспекти буде націлена ваша та учнівська діяльність до, під час виконання творчої роботи та після її закінчення. Це нормально, якщо мовна робота буде проводитись на одному з етапів, але треба усвідомлювати той факт, що маєте справу з мовним контентом уроку, а не тільки з творчим потенціалом.

Обов’язково треба мати всі необхідні матеріали для проектної роботи заздалегідь, бо учні можуть втратити інтерес до процесу, якщо вчитель буде витрачати навчальний час на пошуки ножиць або фарби. Якщо учням треба принести необхідні матеріали з дому, бажано нагадати їм це декілька разів заздалегідь. Бажано урізноманітнювати матеріали для творчості: використовуйте пластилін, кольоровий папір, картон, тканину, рослини, пластикові контейнери, ґудзики, і т.п.

Вчитель має вирішити заздалегідь, скільки часу йому потрібно на виконання певної творчої роботи – чи достатньо буде одного заняття, чи краще розтягнути процес на кілька занять. Вчитель має передбачити, на якому етапі виконання проекту учням буде вкрай необхідна його допомога, а на якому краще надати більше автономії творчості.

Якщо малювання не є однією з цілей на уроці, краще підготувати зразки для майбутньої діяльності заздалегідь.

Адаптація та персоналізація. Кожна дитина індивідуальна, має свою швидкість виконання вправи та власну траєкторію розвитку. Більшість видів творчих проектів можливо адаптувати до певної вікової групи дітей та їх індивідуального розвитку.

Процес. Важливо надавати прості інструкції на іноземній мові та показувати, що ви хочете, щоб учні зробили. ( “Can I have the scissors please?”, “Can I borrow the red felt tip please?”, “I’ve finished!”) . На початку можна попросити учнів пояснити на рідній мові, що ви від них вимагаєте, з метою перевірити розуміння.

З учнями двох перших початкових класів краще виконувати операції послідовно, чекаючи на закінчення виконання операції всіма, а потім переходити до наступної дії. Учні, які закінчать раніше, можуть допомагати іншим. Правда, що не всі діти достатньо креативні, щоб насолоджуватись творчим процесом – їм бажано приділяти більше уваги, хвалити навіть за незначні досягнення.

Кожен етап творчої роботи може супроводжуватись великою кількістю непотрібних залишок, тому треба організувати не тільки навчальну діяльність, а і прибирання робочого місця вчасно, щоб не загубити випадково або не зіпсувати саме продукт дитячої творчості. Процес прибирання є гарною нагодою використовувати спеціальні сталі вирази для цього :”Put the rubbish in the bin”, “Tidy up your desk”, “”

Пред’явлення. Для маленьких учнів вкрай важливо не тільки отримати кінцевий продукт їхньої творчості, а й показати його батькам, іншим дітям або застосувати його у інших видах навчальної роботи. Продукти дитячої творчості можна використовувати в іншій формі організації закріплення вивченого матеріалу – драматизації. Створення масок, театрального реквізиту потребує творчого натхнення.

Для вчителів іноземної мови, які навчають дітей початкової школи цінність використання творчих проектних робіт полягає саме у використанні іноземної мови під час їх виконання та у видах мовленнєвих вправ, які можуть бути використані після. Коли творче завдання є намалювати картину, розмови про цю картину на іноземній мові є нелегкі. Питання до учня“What’s this?” змушує його думати, що ціль мистецтва полягає у досить чіткому відтворенні дійсності. Якщо вчитель хоче відзначити учня, краще звучить “What a lovely picture!”, “What an interesting idea!”, “That’s a frightening robot!” Якщо ми хочемо почути відповідь учня стосовно його малюнка замість “What is it?” краще сказати “Tell me about your picture”. Якщо є бажання відзначити малюнок, можна сказати “I love these colours here!”, “Are the colours and shapes happy?” Можливо поспілкуватись стосовно того, що дитина буде робити з малюнком: “I think your mum and dad will love the picture”, “Who do you want to see this picture?”, “Where do you want to put it?”, “Can I put your picture on the wall in the classroom?”.

Інколи ми бачимо, що не можемо не прореагувати критично, тоді бажано робити це через низку питань, які допоможуть усвідомити учню, що є незадовільним в його роботі.

Teacher: What do you want to show in your picture?

Learner: John.

Teacher: Has John got a fat face or a thin face?

Learner: A thin face.

Teacher: Is this a thin or a fat face?

Learner: A fat face.

Teacher: Do you want to make it thinner?

Малювання це форма індивідуального вираження емоцій, інші люди можуть розуміти та отримувати від цього задоволення, або навпаки. Завдання для вчителя іноземної мови використовувати цей спосіб самовираження дитини як інструмент для організації спілкування на особливу тему, використовуючи зрозумілу для початківця мову.

Language is meaningful for children when it is experienced as an important part of an activity which matters to them individually.

Children feel that creative art activities are interesting and enjoyable. They therefore offer a powerful way of integrating language and action.

Джерело

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2023