Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 26.04.2024, 10:20
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу




Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Березень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова



Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників Обухова



Головна » 2012 » Березень » 13 » Як зробити електричну батарею з равлика
15:53
Як зробити електричну батарею з равлика
Учені створили електрифікованого равлика: спеціальний пристрій, імплантований в молюска, працює на глюкозі і кисні, отримуючи електроенергію з реакції окислення глюкози.


Схема роботи равлика-батареї і фотографія самого равлика з підведеними електродами (фото авторів дослідження).

Дослідники з Університета Кларксона (США) електрифікували равлика: молюск нормально живе, повзає, харчується і при цьому виробляє електричну енергію. Учені імплантували в тварин особливі акумулятори, які заряджали від глюкози і кисню, розчинених в гемолімфі равликів. Молюски-кіборги прожили біля півроку, весь цей час справно поставляючи електричну енергію, яку можна було вивести від імплантованих в равлика електроди назовні, в зовнішній ланцюг.

Результати експерименту описані у виданні Journal of the American Chemical Society.

Насправді передісторія і контекст цього експерименту не менш цікаві, ніж власне результат у вигляді електрифікованих равликів. Незадовго до цього, в січні, група біоінженерів з Університету Західного резервного району в Огайо (США) опублікувала в тому ж журналі статтю, в якій розповідалося про електрифікованих тарганів. Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі обіцяють незабаром порадувати нас жуками-кіборгізувати. Загальний сенс експериментів приблизно один і той же: імплантувати комасі, молюскові або іншому організму пристрій, який отримуватиме електроенергію з метаболічних реакцій. Відмінності в деталях: наприклад, якщо батареї усередині равлика працюють на глюкозі, то у тарганів - на трегалозі.

Всі подібні дослідження робилися, зрозуміло, з подачі військових. Дрібні повзаючі, плаваючі і такі, що літають комахи могли б стати відмінними шпигунами. Але якщо передавальну антену можна зробити достатньо маленькою, щоб прикріпити до якого-небудь таргана, то з елементом живлення виникла проблема: для забезпечення хоч скільки-небудь тривалої роботи передавального пристрою батарея повинна бути такій, що жоден тарган її підніме.

Так і виникла ідея зробити батареї з самих «шпигунів» - хай метаболізм жука або равлики живить сенсори і антени військової електроніки. Ученим вдалося добитися того, що електроенергія проводилася стабільно і тривалий час, але тут виникли сумніви в тому, що її вистачить для виконання хоч якоїсь роботи. Равлики, наприклад, дають до 7,45 мвт, але через 45 хвилин потужність молюсків-кіборгізувати падає на 80%. Живі батареї працювали більш-менш стійко, якщо потужність відбираного струму знижували до 0,16 мвт. Ефективність пристрою залежить від інтенсивності обміну речовин в організмі і швидкості постачань «палива» (сахаров і кисню).

Дослідники, що працюють з тарганами, настроєні оптимістичніше - вони розраховують на декілька сотень мікроват. Знову ж таки обговорюються варіанти з накопиченням електричної енергії, щоб вона не витратилася постійно, а лише в міру необхідності, умовно кажучи, коли приходить пора «передати зібрані секретні відомості».

Тут виникає логічне питання: чи не ефективніше виконати щось подібне з крупними теплокровними тваринами? І інтенсивність метаболізму, і палива у якого-небудь щура усяк більше, ніж у таргана. Дійсно, експерименти такого роду проводилися, ще в 2010 році. Але тут, як легко здогадатися, встає проблема сумісності пристрою з тканинами організму: теплокровні тварини із цього приводу капризніші, ніж равлики або таргани. Але у разі успіху це приведе до справжньої революції не тільки в розвідувальних технологіях, але і в медицині: адже пристрою на зразок ритмоводіїв серця можна буде живити від самого організму, не піклуючись про зміну батарей.

Що до безхребетних, то тут гонка за підвищення потужності батареї продовжується: після равликів дослідники збираються узятися за дещо побільше - створити киборга-лобстера.

Підготовлено по матеріалах Nature News.

Джерело

Категорія: Технології | Переглядів: 1419 | Додав: admin_a | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Хостинг від uCoz

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2024