Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість!
Четвер, 02.05.2024, 12:27
Головна | Мій профіль | Вихід | RSS

Меню сайту


Наші учителі
 
Методичний портал
Шевченко А.В.

Літній мовний табір

Правова допомога
Інформери

Погода в Обухове на неделю
HotLog
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу




Пошук по сайту


1

Наша адреса

вул. Київська, 18
м. Обухів,
Київська обл.
08700 Україна,
тел. 
+380997086790
+30960214469
Знайти нас на мапі

Календар

«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Корисні лінки

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова



Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта
ДНЗ
Дитячий садок «Веселка»
Київський РЦОЯО
Київський РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Вінницький РЦОЯО
Методичний портал учителів-словесників Обухова



Головна » 2012 » Вересень » 15 » Профілактика отруєнь грибами
09:51
Профілактика отруєнь грибами



З настанням грибного періоду медичні заклади починають реєструвати випадки отруєнь грибами.  У 2011 році по Чернігівській області дикорослими грибами отруїлося 12 осіб, з них 2 дитини. Внаслідок отруєння грибами померла 1 особа.   Причиною летальних випадків є випадкове вживання блідої поганки,  отруєнь – вживання умовно їстівних грибів та недотримання технології їх приготування.

В поточному році в м. Ніжині зареєстрований випадок вживання грибів трирічною дитиною, яка була госпіталізована в реанімаційне відділення з розладом травлення. Найбільше насторожує медиків те, що постійно серед отруєних грибами хворих є діти, навіть однорічного віку, врятувати їх досить тяжко. Також слід пам'ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їх не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

 Симптоми грибного отруєння різні:

  1. Характерні ознаки отруєння - нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла - з'являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв з сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків. Такі отруєння здебільшого не призводять до летальності, однак можуть мати серйозні наслідки для системи травлення.

  2. Симптоми отруєння - галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності - з'являються через півгодини  - дві години після вживання червоних мухоморів, волоконниць, отруйні речовини яких вражають нервову систему. Людина захлинатиметься від нападів сміху і потерпатиме від галюцинацій. Може навіть знепритомніти. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя складно.

  3. Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів і деяких інших грибів. Підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-ох діб) може не викликати жодних симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде, що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг - все це виникає, коли отруйні речовини досягнуть мозку.

Отруєння цими неїстівними грибами переважно є смертельним навіть при своєчасному зверненні за медичною допомогою. Смертельною вважається навіть мінімальна доза отрути. Тому обов'язково треба мити руки після дотику з грибами. Немало випадків, коли отрута передавалась на інші продукти через немиті руки.

         Щоб запобігти отруєнь грибами необхідно запам’ятати та виконувати основні правила:

   1. Ніколи не збирайте та не їжте незнайомих грибів, якими б привабливими та красивими (і на Вашу думку їстівними) вони не були.

   2. Не залучайте до збору грибів дітей і ніколи не дозволяйте їм пробувати їх на смак.

   3. Не збирайте гриби на місцях звалищ, полігонів, уздовж автомобільних та залізничних шляхів, поблизу промислових підприємств, бо навіть їстівні гриби набувають токсичних властивостей в таких місцях.

   4. Не купуйте і не вживайте в їжу гриби консервовані, мариновані, солоні, сушені у невідомих осіб на ринках, в місцях стихійної торгівлі, або просто з рук.

    5. Не збирайте гриби перезрілі, дряблі, ослизлі. Кулінарну обробку грибів необхідно проводити в цей же день, коли збирали гриби, при цьому їх необхідно вдруге оглянути на предмет виявлення випадково зірваного отруйного гриба.

         6. Якщо ви збираєте та вживаєте в їжу строчки та сморчки (так звані ранні або умовно-їстівні) то пам’ятайте, що їх необхідно двічі проварювати в воді протягом 15-20 хвилин і кожного разу (тобто 2 рази) зливати воду-відвар в якій варились гриби.

  Якщо у вас є хоч найменша підозра на отруєння грибами, запам’ятайте важливі моменти:

Ви повинні:

  • негайно викликати швидку медичну допомогу, бо втрата часу та несвоєчасне надходження хворого до спеціалізованого відділення приводять до важких наслідків;
  • до прибуття або при прибутті бригади швидкої допомоги треба промити шлунок великою кількістю води кімнатної температури до якої додають кухонної солі та марганцівки (блідно-рожевий колір);
  • фахівцями швидкої допомоги вводяться препарати для стимуляції серцевої діяльності яка різко пригнічується (тони серця глухі) внаслідок інтоксикації;
  • хворому дають міцний холодний чай;
  • хворого обов’язково госпіталізують;
  • вживають заходи щодо попередження вживання підозрілих грибів іншими членами родини, особливо дітьми. Госпіталізації підлягають всі члени сім’ї, що вживали гриби, навіть якщо на момент прибуття бригади швидкої допомоги вони не мають ознак і симптомів отруєння (можуть виникнути через 2-3 доби).

Шановні ніжинці, пам’ятайте, що гриби не вибачають помилок.

За матеріалами: nizhynrada.org

Категорія: Корисне | Переглядів: 1199 | Додав: admin_a | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Хостинг від uCoz

НВК "СЗОШ І-ІІІ ст.№1-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.С.Малишка" © 2024